Oblačno Humidity: 94%
12°C

Anita Horvat si je priborila nedeljski finale na EP

Anita Horvat (Velenje) je na 37. dvoranskem evropskem prvenstvu v atletiki v Istanbulu v drugi polfinalni skupini na 800 m zmagala (2:03,11) in se s tem zanesljivo uvrstila v nedeljski finale, ki bo 18.35 po slovenskem času. Imela je skupno sedmi čas.

V prvi skupini in skupno je bila s časom 2:00,05 najhitrejša evropska prvakinja Britanka Keely Hodgkinson, srebrna na zadnjih olimpijskih igrah in svetovnem prvenstvu. Druga v prvi skupini, ki je bila pričakovano veliko hitrejša od druge, je bila lanska mladinska svetovna podprvakinja, Švicarka Audrey Werro (2:01,19).

Horvat je bila takoj po startu na prvem mestu, a jo je skušala za hitrejši tek prehiteti Madžarka Bianka Kerr. To ji je uspelo po dobri tretjini nastopa, tik za njo je bila Horvat. Slednja je v zaključku znova prišla na prvo mesto, v ozadju pa je bilo v ciljni ravnini veliko prerivanja, v katerem je izpadla ena izmed največjih favoritinj.

Isabelle Boffey, pred dvema letoma je osvojila evropski naslov med mlajšimi članicami, ima drugi čas Evropejk sezone, a je končala na zadnjem mestu. Izpadla je tudi Kerr.

"Dosegla sem svoj cilj. Zmagala sem v skupini in se uvrstila v finale, ob tem pa se nisem zapletla v prerivanje. Pričakovala sem, da bo Boffey skušala priti na čelo, me je pa presenetila Madžarka. V finalu je moj cilj medalja, v načrtu imam, da bom sledila favorizirani Hodgkinson," je napovedala Horvat, ki ima za omenjeno Hodgkinson in Boffey tretji izid sezone.