Oblačno Humidity: 83%

Apostolovski v finalu EP, Čurin Prapotnik v polfinalu

Lia Apostolovski je v kvalifikacijah prvega dne evropskega prvenstva v atletiki v Rimu v skoku v višino z 1,89 metra in delitvijo osmega mesta napredovala v finale, ki bo v nedeljo ob 20.30. Anej Čurin Prapotnik se je v teku na 100 m uvrstil v sobotni polfinale. V kvalifikacijah si je delil deseti izid z 10,34 sekunde.

Apostolovski, bronasta marca letos na dvoranskem svetovnem prvenstvu, je začetno višino 1,76 metra izpustila. Na 1,81 m je bila uspešna prvič, na 1,85 m pa je letvico prvič podrla ter nato napredovala po uspešnem drugem skoku. Ljubljančanka je na 1,89 m zmogla prvič in tedaj že prišla v finale, čeprav je nato letvico na 1,92 m trikrat podrla.

"Zelo sem vesela, da sem si še enkrat izborila finale na EP kot že pred dvema letoma v Nemčiji. Kvalifikacije so bile zelo zahtevne, dolga tekma je bila in nikoli ne veš, na katerih višinah bo treba skakati. Vesela sem, da sem ostala osredotočena in sem se borila do konca. Glavna želja za finale je, da pokažem vse, kar znam, kar se tehnike tiče. Imam dobre občutke in bom odšla na naslednji nastop ponovno povsem osredotočena," je povedala Apostolovski.

Čurin Prapotnik je tekel v tretji in zadnji kvalifikacijski skupini, v kateri je bil četrti z istim časom kot tretjeuvrščeni Turek Kayhan Ozer (10,34), se je v polfinale uvrstilo 14 najhitrejših iz vseh skupin.

"Moj glavni cilj je bil sicer, da tečem osebni rekord, in to mi ni uspelo. Tek ni bil slab, v drugem delu pa sem malo preveč stopal na celotno stopalo in me je to kar ustavljalo. Upam, da bo jutri bolje. Cilj je bil tudi uvrstitev v polfinale. Na ogrevanju sem se fantastično počutil in tudi steza je hitra, zato sem pričakoval boljši čas. V naslednjem delu si želim malo več sproščenosti," je povedal Čurin Prapotnik.

Že dopoldne in zgodaj popoldne je bila uspešna trojica slovenskih predstavnikov. Neja Filipič se je s 13,98 metra in z desetim izidom uvrstila v finale, ki bo v nedeljo ob 21.04.

Filip Jakob Demšar in Nika Glojnarič sta napredovala v sobotni polfinale tekov na visokih ovirah. Demšar je s 13,67 sekunde dosegel četrti čas kvalifikacij na 110 m, Glojnarič pa je imela deseti izid kvalifikacij na 100 m s 13,21 sekunde.

Na startnem seznamu troskoka je bila tudi Eva Pepelnak. Mlada predstavnica celjskega Kadivarja se je nekoliko poškodovala na zadnjem treningu pred odhodom v Italijo. Na ogrevanju pred kvalifikacijami se ni najbolje počutila in je nato odpovedala nastop, ker ni želela tvegati, da bi se poškodba poslabšala.