Oblačno Humidity: 95%
12°C

Ceccarelli presenetljivo prvak na 60 m, drugi Jacobs

Poleg dveh finalnih odločitev s slovensko udeležbo, so bili predzadnji dan na 37. dvoranskem evropskem prvenstvu v atletiki v Istanbulu še štirje boji za medalje.

Italijan Samuele Ceccarelli je presenetljivo osvojil naslov na 60 m, ko je s 6,48 sekunde ugnal rojaka, olimpijskega zmagovalca in evropskega prvaka na 100 m Marcella Jacobsa (6,50).
Bron si je v najkrajši disciplini prvenstva pritekel Šved Henrik Larsson (6.53). Ceccarelli je v polfinalu tekel še stotinko hitreje kot v finalu in je sedaj peti najhitrejši Evropejec vseh časov. Jacobsu pa ni uspelo, da bi dvoranskemu naslovu na SP z lanskega leta dodal letos še evropskega.

Izjemna tekača na 400 m z ovirami sta tokrat zmagala na isti razdalji brez ovir, Nizozemka Femke Bol in Norvežan Karsten Warholm. Bol se je z 49,85 zelo približala svojemu svetovnemu rekordu v dvorani izpred dveh tednov (49,26) in ubranila naslov.

Warholm je tekel 45,35 in v kar tesnem obračunu ugnal Belgijca Juliena Watrina (45,44) ter Šveda Carla Bengtstroema (45,77). Norvežan je po izjemnem prvem krogu popustil, se dobesedno zrušil v cilj, a osvojil drugi dvoranski naslov. Na 1500 m je bila najhitrejša Britanka Laura Muir s 4:03,40.