Oblačno Humidity: 84%
15°C

Guček sedmi v finalu EP v Rimu

Matic Ian Guček je na 26. evropskem prvenstvu v atletiki v Rimu v finalu na 400 m ovire 48,87 sekunde zasedel sedmo mesto.

V polfinalu dan prej je imel 20-lenti član celjskega Kladivarja tretji dosežek med vsemi z državnim rekordom 48,34.

Že tretjič zapored je zlato na EP osvojil prvi favorit Karsten Warholm z rekordom prvenstev 46,98 sekunde. Norvežan je olimpijski zmagovalec, trikratni svetovni prvak in svetovni rekorder. Srebro je osvojil Italijan Alessandro Sibilio s 47,50, bron pa Šved Carl Bengtstrom s 47,94, oba sta tekla državna rekorda.