Oblačno Humidity: 93%

Na EP še dve kolajni za slovenska gluha atleta

Slovenska atletska reprezentanca gluhih je na evropskem prvenstvu v poljskem Szczecinu osvojila novi dve kolajni.

Brežičanka Leja Glojnarič je s skokom dolgim 573 centimetrov prišla do zlate medalje v skoku v daljino, v teku na 400 m z ovirami pa se je z bronasto medaljo okitil Velenjčan Tadej Enci, njegov rezultat je znašal 56,33 sekunde.

Dvajsetletna Glojnarič je pred tem postala tudi prvakinja v mnogoboju in podprvakinja v teku na 100 metrov z ovirami, Iris Breganski je bila v mnogoboju tretja, Enci pa je bil bronast že v teku na 400 metrov.

Glojnarič in Breganski bosta v soboto nastopili še v skoku v višino.