Oblačno Humidity: 93%

Štiri medalje za gluhe atlete v Szczecinu

Slovenska atletska reprezentanca gluhih zelo uspešno nastopa na evropskem prvenstvu, ki ta teden poteka v poljskem Szczecinu.

Tričlanska slovenska ekipa je danes osvojila štiri medalje, Leja Glojnarič tudi zlato v mnogoboju, je sporočila krovna Zveza za šport invalidov Slovenije - slovenski paralimpijski komite.

Na Poljskem v teh dneh poteka 11. evropsko prvenstvo gluhih v atletiki. Na tekmovanju je danes navdušila tudi slovenska zasedba, nastopajo Glojnarič, Iris Breganski in Tadej Enci.

Zlata se je v mnogoboju veselila 20-letna Brežičanka Glojnarič, ki je konkurenco pokorila z novim svetovnim rekordom (5085 točk). Slovensko slavje je s tretjim mestom dopolnila 23-letna Radovljičanka Breganski (4307 točk).

Breganski je že popoldan s časom 14,71 osvojila tudi srebrno kolajno v teku na 100 m z ovirami. Do medalje pa je prišel tudi 29-letni Velenjčan Enci, ki je bil s časom 49,73 bronast v teku na 400 m.

Prvenstva na Poljskem pa za Slovence še ni konec. Glojnarič bo do sobote tekmovala še v skoku v daljino in skoku v višino. Enci bo tekel na 400 metrov z ovirami, Breganski pa se bo preizkusila v skoku v daljino, skoku v višino in teku na 200 metrov.