Oblačno Humidity: 77%

Tola do naslova v maratonu z novim olimpijskim rekordom

Etiopijec Tamirat Tola je zmagovalec moškega maratona. V Parizu se je odvil eden vrhuncev predzadnjega dne 33. olimpijskih iger moderne dobe, ki ga je z novim olimpijskim rekordom, ki zdaj znaša 2:06,26, dobil Tola. Drugo mesto je osvojil Belgijec Bashir Abdi, tretje pa Kenijec Benson Kipruto.

Tola je olimpijski rekord na 42,195 kilometra dolgi progi popravil za šest sekund. Za svetovnega prvaka v maratonu iz leta 2022 je to drugo olimpijsko odličje, potem ko je bil v Riu 2016 tretji v teku na 10.000 metrov.

Da bo 32-letni Tola lahko nastopil v Parizu, je sicer postalo jasno šele dva tedna nazaj, potem ko se je poškodoval njegov reprezentančni kolega Sisay Lemma.

Abdi, bronast iz Tokia, je za zmagovalcem zaostal za 21 sekund, Kipruto pa 34 sekund.

Kenijec Eliud Kipchoge, ki je poskušal postati prvi atlet s tremi olimpijskimi zmagami v maratonu, danes ni imel možnosti za najvišja mesta in je bil v ozadju že po polovici proge.