Oblačno Humidity: 84%

Aluminij z zmago začasno na vrh 2. SNL

Nogometaši Aluminija so na prvi tekmi 11. kroga 2. slovenske nogometne lige doma premagali Jadran Dekane s 4:1. S tem so Kidričani začasno skočili na vrh prvenstvene lestvice in imajo tri točke več od Krke, ki bo tekmo tega krogu igrala v nedeljo. Na preostalih dveh današnjih dvobojih sta zmagala Kety EmmI&Impol Bistrica in Triglav Kranj.

V Kidričevem so do zgodnjega vodstva sicer prišli gostje iz Dekanov, ko je zadel Kristijan Meštrić v šesti minuti. A še pred koncem prvega dela so nogometaši Aluminija izid obrnili sebi v prid. V 37. minuti je najprej izenačil Tin Martić, pet minut kasneje pa je za vodstvo zadel Rok Frešer. Rdeči so nato v drugem polčasu dosegli še dva zadetka, ko sta bila natančna Nik Marinšek in Daniel Mikolaj Skiba, ter vpisali osmo zmago v sezoni.

Nogometaši Bistrice so v gosteh premagali Nafto z 2:0. Že v prvem polčasu sta zmago gostom priigrala Nejc Bračko, ki je zadel v šesti minuti, in Jaša Martinčič v 22. Bistrica je s to zmago prišla na peto mesto lestvice in tri točke zaostaja prav za Nafto na četrtem. Triglav pa je do zmage pred domačimi navijači prišel po preobratu. V 19. minuti je za vodstvo Fužinarja zadel Chris Cener, Kranjčani pa so z dvema zadetkoma v petih minutah proti koncu tekme prišli do tretje zmage v sezoni. Najprej je v 76. minuti izenačil Matic Kopač, zmagoviti zadetek za Triglav pa je dosegel Oliver Kregar.