Oblačno Humidity: 84%

Rogaška obdržala stik z vrhom

Nogometaši Rogaške so v 9. krogu 2. SNL premagali Beltince s 3:1 in obdržali stik z najboljšimi. Za Aluminijem zaostajajo za točko, za Nafto dve in za Krko za štiri. Zanimivo je, da so gostje celo povedli, v drugem delu pa so gostitelji postavili stvari na svoje mesto.

V obračunu z dna prvenstvene lestvice pa se je ravenski Fužinar veselil zmage s 3:2 v Grosuplju. Junak tekme je bil Nejc Plaznik, ki je Korošce popeljal v vodstvo z 2:1 in 3:1. Z novimi tremi točkami se je Fužinar s 14. povzpel na 10. mesto.

Že v soboto je hrvaški nogometaš Borna Proleta je poskrbel, da je Primorje iztržilo točko v derbiju sredine lestvice proti Rudarju iz Velenja.

Dvajsetletni igralec sredine igrišča je v igro vstopil v drugem polčasu in po dobrih petih minutah na terenu zadel za 1:0. Gostje so v nadaljevanju obrnili izid in imeli tri točke v žepu, a Proleta je v 93. minuti še drugič zadel v polno in postavil končni izid 2:2.

Tudi na drugi današnji tekmi Ilirija 1911 - Jadran Dekani sta se ekipi razšli brez zmagovalca. Izid je bil 0:0.

V petek je Krka s 3:1 premagala Bilje, Nafta je bila z 2:0 boljša od zadnjeuvrščenega Triglava, Aluminij pa je s 3:1 odpravil Bistrico.

Tekma Krško - Roltek Dob bo 26. oktobra.