Oblačno Humidity: 65%
19°C

Dobovec in Siliko povedla v polfinalu DP

Dobovec in Siliko sta povedla v polfinalni seriji 29. sezone 1. SFL. Dobovec je doma s 3:1 premagal Oplast Kobarid, Siliko pa s 5:3 prav tako doma ugnal THE Nutrition Extrem. V finale bosta napredovali ekipi, ki bosta prej zbrali po tri zmage v polfinalni seriji.

Siliko in THE Nutriton Extrem sta pred polno dvorano na Vrhniki poskrbela za pravi praznik. Na koncu pa so se veselili Vrhničani, ki so bili v tej odprti tekmi boljši.

Prvič so se domači navijači veselili v 3. minuti, ko je po samostojnem prodoru za 1:0 zadel Max Vesel. V 5. minuti je po odbiti žogo in strelu Vesela Marko Bjelčević spravil žogo v mrežo Nika Ambrožiča. V 9. minuti so gostje izigrali domačo obrambo, Anže Žlindra je podal, Žan Štepec pa znižal na 2:1. V 12. minuti se je z izvrstnim strelom izkazal danes razigrani Bjelčević, ki je zadel za 3:1.

Gostje so hitro odgovorili, Andraž Gregorič je opazil, da je domači vratar Nejc Berzelak malce ven iz svojih vrat. Gregorič je z dobro merjenim strelom znižal na 3:2, to je bil tudi rezultat polčasa. V nadaljevanju je Max Vesel s svojim drugim golom na tekmi povišal na 4:2, gostje pa so en gol zabili še sami - za 5:2. Gostujoči trener Nik Jelič se je po 30. minuti odločil, da zaigra z igralcem, vratarjem v polju, v tej vlogi pa Mihael Čop. V 32. minuti je še enkrat zadel Gregorič, potem pa se rezultat od konca ni več menjal.

Aktualni državni in pokalni prvak Dobovec je doma gostil Oplast in v drugem polčasu strl odpor gostov. Dobovec je dobro začel. V 4. minuti je s kota podal Žiga Čeh, blok je naredil Niko Cesarec, žoga je prišla do Klemna Duščaka, ki je z dobro merjenim strelom po tleh matiral gostujočega vratarja. Kljub številnim priložnostim, ki so jih imeli domačini, se rezultat od konca polčasa ni menjal.

V drugem je Oplast pokazal še nekaj več poguma, tudi z vratarjem Nikom Logarjem v igri v polju, in bil nagrajen v 29. minuti, ko je po podaji z desne strani iz obrata zadel Rok Urbančič. Kot da je to razhudilo domačine, ki so v 31. minuti prek Lucasa Andersona Pereire in Patrika Pasarička prišli do zmage s 3:1.

* Izidi: 1. SFL, polfinale, 1. tekmi:
- petek, 19. april:
FK Dobovec - KMN Oplast Kobarid 3:1 (1:0) (1:0 v zmagah)
- strelci: 1:0 Duščak (4.), 1:1 Urbančič (29.), 2:1 Anderson (31.), 3:1 Pasariček (35.);

Siliko Vrhnika - THE Nutrition Extrem 5:3 (3:2) (1:0 v zmagah)
- strelci: 1:0 Vesel (3.), 2:0 Bjelčević (5.), 2:1 Štepec (9.), 3:1 Bjelčević (12.), 3:2 Gregorič (15.), 4:2 Vesel (28.), 5:2 Luka Čop (29./ag), 5:3 Gregorič (32.).