Oblačno Humidity: 80%

Siliko in Dobovec zanesljiva na začetku novega leta

Klubi v 1. slovenski futsalski ligi so v petek igrali tekme 12. kola. Prvih zmag v letu 2024 so se veselili Siliko, Dobovec, Sevnica in Bronx Škofije.

Tekmo med Meteorplastom Šic barom in branilcem naslova Dobovcem je dobil slednji s 6:2. Klemen Duščak je bil strelec v tretji minuti za vodstvo Dobovca z 1:0. Aljaž Goznik je hitro izenačil, v izdihljajih prvega polčasa, v 18. in 19. minuti, pa sta Denis Kneževič in Leon Jedvaj poskrbela za občutno novo vodstvo Dobovca. Do 28. minute je Dobovec dosegel še tri gole, zadel je tudi Patrik Pasariček, s 14 goli prvi strelec lige.

Vodilni Siliko je pred 280 gledalci doma s 3:0 odpravil oslabljeni The Nutrition Extrem. Po prvem polčasu je bilo 0:0, v nadaljevanju je prvi zabil Alan Muratagić. Domačini so zmago potrdili v zadnji minuti, ko sta zabila Jure Suban (ta je po poškodbi igral šele prvo tekmo v tej sezoni 1. SFL) ter Benjamin Tušar.

Ekipa Bronx Škofije je s 3:2 premagala Dobrepolje. Domačini so dobili polčas z 2:0, zadela sta Marin Mandir in Nikola Prelčec. Z avtogolom so gostitelji v 25. minuti vodili 3:0. Gostje so do konca srečanja omilili poraz - zadela sta Alen Blatnik in Luka Grm. Dobrepolje ostaja na osmem mestu, Bronx pa je sedmi.

Obračun sredine lestvice je bil v Kobaridu med Oplastom in Sevnico. Slednja je zmagala z 1:0, odločil je gol Uroša Martiča, ki je s sedmim golom sezone poskrbel za peto zmago Sevnice v tej sezoni. Domačini so nastopili brez Kristjana Čujca.

V torek bo na sporedu četrtfinale pokalnega tekmovanja, 1.SFL pa se bo nadaljevala v petek s tekmami 13. kola.

* Izidi, 12. krog:
Bronx Škofije - Dobrepolje 3:2 (2:0)
Strelci: 1:0 Mandir (9.), 2:0 Prelčec (15.), 3:0 Kmetič (25./avtogol), 3:1 Blatnik (27.), 3:2 Grm (34./6-m).

Oplast Kobarid - Sevnica 0:1 (0:1)
Strelec: 0:1 Martič (16.).

Meteorplast Šic bar - Dobovec 2:6 (1:3)
Strelci: 0:1 Duščak (3.), 1:1 A. Goznik (5.), 1:2 Kneževič (18.), 1:3 Jedvaj (19.), 1:4 Čeh (23.), 1:5 P. Pasariček (26.), 1:6 Jedvaj (28.), 2:6 M. Goznik (40.).

Siliko Vrhnika - The Nutrition Extrem 3:0 (0:0)
Strelci: 1:0 Muratagić (24.), 2:0 Tušar (40.), 3:0 Suban (40.).