Oblačno Humidity: 79%

Vodilne ekipe v futsalu v polfinale pokalnega tekmovanja

Dobovec, Hiša daril Ptuj, Litija in Siliko Vrhnika, sicer vodilne ekipe v 1. slovenski futsal ligi, so se prebili v polfinale pokala Terme Olimia. Žreb polfinalnih parov bo v ponedeljek, 21. februarja. O naslovu prvaka bo četverica odločala na finalnem turnirju 4. in 5. marca, ki bo že desetič v Podčetrtku.

V sklopu turnirja bo v Podčetrtku premierno na sporedu tudi finale ženskega pokalnega tekmovanja med ekipama ŽNK Celje in KMN Slovenske gorice.

Dobovec je tudi v drugo potrdil premoč proti to pot oslabljeni vrsti ŠD Mlinš. Ekipa trenerja Kujtima Morine je ob polčasu vodila 2:0, na koncu pa dosegla še sedem golov, za skupnih 17:1. Z dvema goloma se je po poškodbi v dres Dobovca vrnil Kristjan Čujec.

Še več golov kot v Obsotelju so ljubitelji futsala videli na Ptuju, kjer so domačini levji delež posla pri lovu na tretjo vozovnico za uvrstitev na finalni turnir opravili že v prvem polčasu. Denis Kneževič je Ptujčane povedel v vodstvo v 8. minuti, Timotej Debeljak je povišal na 2:0, kapetan Thomas Pihler pa je v 16. minuti zabil za 3:0.

Drugi polčas se je začel po domačih željah, Patrik Pasariček je v 21. minuti povišal na 5:1. Bronxe je to prebudilo, prek mladinskega reprezentanta Tilna Cupina so prišli na 5:3, bilo je v 29. minuti. Marin Mandir je znižal na 6:4, gostitelji so zmago potrdili med 39. in 40. minuto za končnih 8:4, kar pelje moštvo trenerja Roberta Grdovića v lov na pokalni naslov.

Tekma meseca na Vrhniki je upravičila pričakovanja, ljubitelji futsala so videli dobro tekmo, kjer pa je na koncu domačinu končni rezultat 2:2 zadoščal za napredovanje. Uroš Đurić je domačo pobudo kronal z vodstvom v 9. minuti. V nadaljevanju so domačini ostali brez Alana Muratagića, ki je bil izključen zaradi posredovanja v svojem kazenskem prostoru, potem ko je zrušil Davida Laha, Oplast pa v 14. minuti zapravil 6-metrovko.

V 15. minuti so gostje izkoristili prednost igralca več in prek Vanča Florjančiča poravnali. Oplast je v nadaljevanju povedel, v 25. minuti je zadel Marko Mohorič. Siliko je dominiral, a je bil golman Oplasta Nik Logar vsakič znova na pravem mestu. V 36. minuti je klonil. Nikola Jandrić in Uroš Đurić sta po šolsko izvedeni dvojni podaji izigrala Oplasta, Đurić pa je poravnal na 2:2. Oplast je skušal z igralcem golmanom v polju, a se mreža Silika ni več zatresla.

V Ljutomeru si je Litija zagotovila napredovanje, ker je dosegla gol več v gosteh kot KMN Meteorplast, ki je sanjsko začel tekmo. V 2. minuti je Adrijan Trstenjak zabil dva gola, domačini so bili polfinalisti pokala. Gostje so nekako strnili vrste in z goloma Tineta Šturma in Brazilca Ferreira do konca polčasa poravnali rezultat na 2:2. Matic Goznik in Niko Vajda sta Ljutomerčane popeljala v vodstvo 4:2, pred tem pa je bil izključen tudi trener Litije Andrej Dobovičnik, rezultat pa se ni več menjal.

* Izidi:
- četrtfinale, povratne tekme:
- petek, 18. februar:
*Dobovec - Mlinše 9:0 (2:0)
* Strelci: 1:0 Matošević (9.), 2:0 Čeh (19.), 3:0 Matošević (23.), 4:0 Čujec (26.), 5:0 Kotnik T. (31.), 6:0 Čujec (34.), 7:0 Turk (39.), 8:0 Kotnik T. (39.), 9:0 Kotnik T. (40.)

*Hiša daril Ptuj - KMN Bronx Škofije 8:4 (4:1)
* STrelci: 1:0 Kneževič (8.), 2:0 Debeljak (12.), 3:0 Pihler (16.), 3:1 Bojkić (17.), 4:1 Kneževič (19.), 5:1 Pasariček (21.), 5:2 Cupin (25.), 5:3 Cupin (29.), 6:3 Pasariček (33.), 6:4 Mandir (34.), 7:4 Anžel (39.), 8:4 Pihler (40.)

*Siliko Vrhnika - Oplast Kobarid 2:2 (1:1)
* Strelci: 1:0 Đurić (9.), 1:1 Florjančič (15.), 1:2 Matej Mohorič (25.) 2:2 Đurić (36.)

Meteorplast Šic bar - *Litija 4:2 (2:2)
* Strelci: 1:0 Trstenjak (2.), 2:0 Trstenjak (2.), 2:1 Šturm (13.), 2:2 Ferreira (19./10 m), 3:2 M. Goznik (20.), 4:2 Vajda (34.)

* Opomba: ekipe, označene z zvezdico (*), so se uvrstile v polfinale