Oblačno Humidity: 79%

Vodilni Siliko zmagal na Škofijah

Na vseh tekmah 16. kola 1. slovenske futsal lige so zmagale gostujoče zasedbe. Vodilni Siliko je s 3:1 slavil na Škofijah, Meteorplast Šic bar je po preobratu zmagal v Kobaridu s 4:2, Dobrepolje pa v Sevnici s 5:3. Dobovec je že v četrtek v Sodražici premagal THE Nutrition Extrem s 4:1.

Dobrepoljci so v Sevnici dosegli drugo letošnjo zmago. Domen Škulj in Damjan Ilić sta poskrbela za vodstvo Dobrepolja ob polčasu. Domačini so se vrnili na 2:2, potem pa sta Žiga Andolšek (2) in Gal Škulj potrdila zmago, ki Dobrepolje ohranja v lovu na Bronx Škofije.

Meteorplast Šic bar je v Kobaridu - po dveh medsebojnih remijih v tej sezoni - vendarle dosegel prvo zmago. Sprva je kazalo, da bodo točke ostale doma. Marko Mohorič in David Lah sta poskrbela za zadovoljstvo Jake Sovdata in Primoža Zorča, novega trenerskega dvojca Oplasta. Ekipa iz Posočja je po 25 minutah igre vodila 2:0 in imela vse v svojih rokah. A to je bil račun brez Prlekov. V zadnjih 15 minutah so vajeti igre prevzeli gostje: Ivan Matan z enim in Rok Šnofl s tremi goli sta poskrbela, da gredo točke iz Posočja v Prlekijo.

Vodilni Siliko je že po prvem polčasu vodil 2:0 na gostovanju na Škofijah. Domačini so v 24. minuti znižali na 1:2, zadel je Tilen Cupin. Tri točke za 14. zmago sezone je Vrhničanom v 40. minuti zagotovil Uroš Đurić, nekdanji član primorske zasedbe.

* 1.SFL, 16. krog:
- 8. februar:
THE Nutrition Extrem - Dobovec 1:4 (0:3)
Strelci: 0:1 Kneževič (5.), 0:2 Anderson (14.), 0:3 Pasariček (28.), 0:4 Pasariček (34.), 1:4 Gregorič (38.)

- 9. februar:
Bronx Škofije - Siliko Vrhnika 1:3 (0:2)
Strelci: 0:1 Muratagić (5.), 0:2 Frank (19.), 1:2 Cupin (24.), 1:3 Đurić (40.)

Sevnica - Dobrepolje 3:5 (0:2)
Strelci: 0:1 Škulj (4.), 0:2 Ilić (17.), 1:2 Homšek (22.), 2:2 Nečemer (23.), 2:3 Andolšek (35.), 2:4 Škulj (38.), 2:5 Andolšek (38.), 3:5 Govekar D. (39.)

Oplast Kobarid - Meteorplast Šic bar 2:4 (1:0)
* Strelci: 1:0 Ma. Mohorič (12.), 2:0 Lah (25.), 2:1 I. Matan (25.), 2:2 Šnofl (29.), 2:3 Šnofl (37.), 2:4 Šnofl (40.).