Oblačno Humidity: 79%
14°C
11°C / 21°C

Zmagi futsalistov Sodražice in Kobarida

S tekmama v Kobaridu in Ljutomeru se je začel četrtfinale 1. SFL. THE Nutrition Extrem se iz Ljutomera vrača z zmago s 4:1 proti Meteorplast Šic baru, Oplast je doma v Kobaridu premagal Sevnico s 5:1. Na Škofijah pa je bila prva od dveh tekem za popolnitev lige za naslednjo sezono, Bronx je doma nadigral Oplotnico z 10:0.

Čeprav z zdesetkano ekipo, a očitno z dobro taktiko, je ekipi iz Sodražice uspelo zmagati. Prvi polčas proti Meteorplastu Šic baru se je končal z začetnim rezultatom 0:0. Gostje so povedli v 29. minuti z avtogolom Tjaža Lovrenčiča, na 2:0 pa je že v naslednji minuti povišal Andraž Gregorič.

Adrijan Trstenjak, letos je že večkrat z goli opozoril nase, je v 32. minuti znižal na 1:2 in obudil domače upe. Te je spet umiril Luka Čop, ki je v 35. minuti povišal gostujoče vodstvo na 3:1, Andraž Gregorič pa je zabil za končnih 4:1.

Oplast je potrdil, da je v zadnjem času dvignil formo in da je pravi, ko je to treba. Tako je napovedal trener Jaka Sovdat, njegova ekipa pa je to udejanjila na parketu. Oplast je na prvi tekmi četrtfinala s 5:1 porazil Sevnico. To je bila sploh prva letošnja zmaga Oplasta nad Sevničani.

Uvodne tri tekme sezone, vse v rednem delu, so dobili slednji. To pot se je začelo izvrstno za domačine, ki so z goloma Davida Laha v 4. minuti vodili z 2:0. Gostje so v 2. polčasu prek Sebastijana Drobneta, ki je med tekmo izvedel, da je postal športnik leta v občini Sevnica, znižali na 1:2. Sledil je bliskovit odgovor domačinov. Najprej je Nejc Kovačič povišal na 3:1, Žak Obid na 4:1; za končnih 5:1 je bil uspešen Tilen Leban.

Na Škofijah je bila prva od dveh kvalifikacijskih tekem za popolnitev 1. SFL. Po prvi tekmi izvrstno kaže ekipi Bronx Škofije, ki odhaja na povratno tekmo s kar desetimi goli naskoka. Varovanci trenerja Nebojše Vajića so zadevali kot za stavo. V prvem polčasu je vse tri gole zabil prvi strelec moštva Aleksander Stanič, v nadaljevanju so zadeli še Marin Mandir, Žiga Kneževič Mrak, Tilen Kamenčič (2), Srđan Lolić, Davor Stanišič in Tilen Cupin.

* Izidi:
- četrtfinale, 1. tekma, 22. 3.:
Oplast Kobarid - Sevnica 5:1 (2:0)
- 1:0 v zmagah
1:0 Lah (1.), 2:0 Lah (4.), 2:1 Drobne (27.), 3:1 Kovačič (29.), 4:1 Obid (30.), 5:1 Leban (40.)

Meteorplast Šic Bar - THE Nutrition Extrem 1:4 (0:0)
- 0:1 v zmagah
0:1 Lovrenčič (29./AG), 0:2 Gregorič (30.), 1:2 Trstenjak (32.), 1:3 Čop (35.), 1:4 Gregorič (39.)

Bronx Škofije - Oplotnica 10:0 (7:0)
1:0 Stanič (11.), 2:0 Stanič (15.), 3:0 Stanič (17.), 4:0 Mandir (22.), 5:0 Kneževič Mrak (24.), 6:0 Kamenčič (32./10-m), 7:0 Kamenčič (34,/10-m), 8:0 Lolić (36.), 9:0 Stanišič (38.), 10:0 Cupin (40.).