8°C / 16°C
8°C / 13°C
6°C / 14°C

Barbašev že na uvodu blestel z dvema zadetkoma in podajama

Ruski hokejist Ivan Barbašev je v izjemni formi takoj na začetku severnoameriške hokejske lige NHL. V domači T-Mobile Areni v Nevadi je dosegel dva zadetka in dve podaji za Vegas Golden Knights za uvodno zmago z 8:4 proti Colorado Avalanche.

Jack Eichel je dosegel štiri podaje, Mark Stone je dosegel gol in dve podaji, Shea Theadore pa tri podaje za Vegas, ki je zmagal na sedmih od prvih osmih otvoritvenih tekem sezone. Victor Olofsson je dvakrat zadel v svojem debiju, potem ko je 2. julija podpisal enoletno pogodbo kot prosti igralec, Adin Hill pa je zbral 27 obramb.

Mikko Rantanen je dosegel hat trick, Nathan MacKinnon in Samuel Girard pa sta dosegla po dve podaji za Colorado. Aleksandar Georgiev je dovolil pet zadetkov pri 16 strelih, preden ga je zamenjal Justus Annunen, ki je dovolil dva zadetka pri petih strelih.

Connor Zary je zadel 1:33 minute v podaljšku, Calgary Flames pa so si v sredo na Rogers Areni v uvodni tekmi sezone priborili zmago s 6:5 proti Vancouver Canucks.

Calgary je po zaostanku 1:4 dosegel štiri zadetke in se v tretji tretjini zbral s tremi goli ter povedel s 5:4, toda J.T. Miller je izenačil le 1:37 minute do konca.

Letošnji finalisti Edmonton Oilers, ki so v končnici v prvem krogu izločili Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, niso najbolje krenili v novo sezono. Na ledu domače dvorane Rogers Place jim je zelo spodrsnilo. S kar 0:6 so bili boljši Winnipeg Jets.

Connor Hellebuyck je s 30 obrambami predstavljal nerešljivo uganko za napad naftarjev. Neuspešna sta bila tudi oba zvezdnika kapetan Edmontona Connor McDavid in Leon Draisaitl. Mason Appleton je dosegel gol in dve podaji, Adam Lowry in Mark Scheifele pa vsak gol in podajo za Jetse, ki bodo naslednje štiri tekme igrali doma.

Stuart Skinner je za Oilers, ki svoje prve štiri tekme v sezoni igrajo doma, dovolil pet zadetkov. Zamenjal ga je Calvin Pickard, ki je zaustavil šest od sedmih strelov.

V Pittsburghu je bil zelo razpoložen Igor Šesterkin, ki je zaustavil 29 strelov in New York Rangers so v sredo zvečer odprli sezono s prepričljivo zmago s 6:0 nad Pittsburgh Penguins.

Chris Kreider je dvakrat zadel za aktualne prvake metropolitanske divizije. Uspešni so bili tudi Sam Carrick, Alexis Lafreniere, Filip Chytil in Vincent Trocheck. New York je povsem prevladoval nad Pittsburghom, ki so proti rangersom klonili petič v zadnjih šestih srečanjih.

Chytilov zadetek je bil njegov prvi po več kot 18 mesecih, potem ko je zaradi pretresa možganov izpustil večino prejšnje sezone.

Tristan Jarry je za Pittsburgh zaustavil 35 od 41 strelov, s katerimi se je soočil. Zvezdnik pingvinov Sidney Crosby je v svoji 20. uvodni sezoni ostal brez gola. Jevgeni Malkin je ostal brez točke. Ruski zvezdnik je svojo 19. sezono začel s 498 goli in 798 podajami v karieri.

Hokejski večer onstran Atlantika je bil v znamenju vratarjev. V Montrealu je blestel Sam Montembeault. Domači francoski Kanadčani (Canadiens) pa so z minimalno razliko (1:0) premagali Toronto Maple Leafs. Edini gol v tem kanadskem derbiju je ob številčni premoči na ledu zadel Cole Caufield v osmi minuti tekme.

Montembeault je postavil rekord lige NHL v številu obramb na uvodni tekmi sezone, ki se je končala brez zadetkov v svoji mreži.

"Če greste v Bell Center, prva tekma sezone, želite biti dobri," je dejal Montembeault. "Velika množica na tribunah in vsi so bili navdušeni nad to igro - a jaz sem to uvodno živčnost le spremenil v pravo energijo. Dobro mi je šlo."

"Imeli smo 50 strelov proti nasprotnikovi mreži, a niti enega zadetka, njihov vratar je res igral dobro," se je pridušal trener gostov Craig Berube po svoji prvi tekmi rednega dela sezone na klopi Toronta.

Kopitar bo s kralji prvič v sezoni 2024/25 nastopil v noči na petek, tekmec pa bo Buffalo.