12°C / 16°C
11°C / 16°C
10°C / 16°C

Celjani do prve zmage v alpski ligi

Hokejisti moštva RST Pellet Celje so dosegli prvo zmago v alpski ligi. V peti tekmi so premagali vodilni Kitzbühel s 4:2 (2:0, 1:0, 1:2).

Celjani so bili blizu prvemu uspehu v sezoni že v četrtek, ko so morali po kazenskih strelih v gosteh priznati premoč Zell am Seeju s 3:4.

Po prvi točki pa so zdaj dosegli še prvo zmago, za nameček proti vodilni ekipi lige, ki je prav v Celju doživela prvi poraz po štirih zmagah; temelje zanjo so postavili v prvem delu tekme, ko so povedli s 3:0. Za trdno vodstvo sta najprej v prvi tretjini v razmaku manj kot minute zadela Jure Sotlar in Lovro Kumanović, v drugi tretjini pa je Sotlar v 23. minuti dosegel še tretji celjski gol.

Gostje so znižali v 44. minuti, pred koncem pa tvegali brez vratarja. To je 20 sekund pred koncem izkoristil Danil Carkovski za 4:1, Kitzbühel je nato v preostanku dvoboja sicer še dosegel zadetek, ki pa razen kozmetičnega popravka poraza ni spremenil veliko. Junak v celjski zasedbi pa je bil tudi vratar Jakob Brandner, ki je dvoboj končal s kar 46 obrambami.

S prvo zmago v sezoni so Celjani tudi pobegnili z dna lestvice, zdaj so pri štirih točkah na 11. mestu.

Naslednja celjska tekma v regionalnem tekmovanju pa bo slovenski obračun s Sijem Acronijem Jesenicami, gostitelji bodo Celjani v četrtek, 10. oktobra.