10°C
12°C / 16°C
6°C / 12°C

Celjani po preobratu praznih rok iz Vipitena

Hokejisti Pellet Celja so v uvodnem nastopu nove sezone alpske lige na gostovanju v Vipitenu po preobratu doživeli poraz s 5:2 (1:2, 2:0, 2:0).

Potem, ko sta Jure Sotlar v četrti minuti in Danil Carkovskij v šesti izkoristila prednosti igralca več na ledu, je vse kazalo, da bodo Celjani na Južnem Tirolskem trd oreh. A Wippital Broncos so že v drugem delu izid obrnili.

V prvem so izkoristili številčno prednost, boleč pa je bil gol Lukasa Mea de Lorenza ob igralcu manj na ledu za 2:2 v 26. minuti. Še pred drugo menjavo strani je Adam Capanelli poskrbel za prvo vodstvo domačih, v zadnjem delu pa sta zmago potrdila Philippe Sance in Luciano Mistroti Zandegiacomo.

Na tekmi ni manjkalo vseh elementov hokejske igre, zapele so tudi pesti in Celjani so na kazenski klopi presedeli kar 18 minut, domači pa 22, že omenjeni De Lorenzo pa je moral v 45. minuti predčasno v slačilnico.

Prihodnji konec tedna bodo Štajerci odigrali tudi prvo domačo tekmo, ko v knežje mesto prihaja mlada ekipa Salzburga.