Oblačno Humidity: 94%

Celjani premagali Linz

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige premagali drugo zasedbo Linza s 4:1 (0:0, 2:1, 2:0).

Celjani so v prejšnjem krogu v slovenskem obračunu regionalnega tekmovanja tesno izgubili z Jeseničani, a so se dobro upirali in so prvakom tega tekmovanja premoč priznali šele po streljanju kazenskih strelov.

Tokrat je v Celje prišla ekipa, ki je bila na lestvici le mesto pred domačim moštvom. Po prvi tretjini brez zadetkov so prvi zadeli domači, Jakob Pečnik je v 24. minuti popeljal Celjane v vodstvo, ki pa so ga gostje ob igralcu več na polovici tekme izničili.

A že v drugi tretjini so domači spet vodili, zadel je Žan Flajs. Dobro igro iz druge tretjine in tudi dobro obrambno predstavo - vratar Jakob Brandner je na koncu zbral 38 obramb - so Celjani hitro kronali še s povišanjem vodstva, ko je na začetku zadnje tretjine zadel za 3:1. Steel Wings Linz pa kljub premoč v zadnjih minutah in več strelom ni bil nevaren za preobrat. Dve minuti pred koncem je domačo zmago potrdil Mikus Mintautiškis.

Naslednjo tekmo bodo Celjani, ki imajo zdaj po četrti zmagi v sezoni 12 točk, igrali v soboto, ko bodo gostovali pri drugi ekipi Celovca.