7°C / 11°C
5°C / 15°C
6°C / 17°C

Celjani uvodni domači konec tedna sklenili z drugim porazom

Hokejisti moštva RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige na domačem ledu izgubili z Bregenzerwaldom z 2:6 (1:2, 1:2, 0:2).

Celjani so ta konec tedna imeli domačo premiero v drugem najmočnejšem regionalnem tekmovanju. Po sobotnem tesnem porazu z mlado salzburško ekipo z 2:3 so morali danes priznati premoč še Bregezerwaldu, na koncu je bilo 2:6.

Domači so bili povsem enakovredni do polovice tekme, ko so dvakrat izničili zaostanek. Prvi gol je ob igralcu več dosegel Mikus Mintautiškis v 14. minuti, drugega pa prav tako ob "power playu" Jure Sotlar v 22. A so gostje hitro spet povedli, si do odmora priigrali dva gola prednosti, v zadnji tretjini pa nato na hitro v 56. minuti dosegli še dva gola in potrdili zmago.

Celjani so tako v novi sezoni še brez zmage po treh tekmah in na predzadnjem mestu, naslednja tekma jih čaka v četrtek v Zell am Seeju.