Oblačno Humidity: 85%

Celjani v Linzu tesno izgubili

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige na gostovanju v Linzu izgubili s tamkajšnjo ekipo Steel Wings Linz z 1:2 (0:1, 1:1, 0:0).

Celjani so v petek dosegli drugo zmago v regionalnem tekmovanju, ko so doma premagali Bregenzerwald po podaljšku s 3:2. že danes pa jih je čakalo gostovanje v Linzu, kjer pa so bili za gol prekratki za tretji zaporedni uspeh.

Domači so povedli pol minute pred koncem prvega dela, za izenačenje je v 24. minuti ob igralcu več poskrbel Jure Sotlar, a je Linz še v drugi tretjini spet povedel.

V zadnji tretjini kljub celjskim poskusom, v zadnji minuti in pol tudi brez vratarja Jakoba Brandnerja, še enega izenačenja ni bilo in Linz je tesno zmagal.

Celjani so zdaj na 14. mestu alpske lige.

Naslednja naloga v ligi čaka Celjane šele 17. oktobra, ko bodo gostili Cortino. Bodo pa naslednji konec tedna nastopali na turnirju 2. kroga celinskega pokala v Latviji, kjer bodo njihovi tekmeci od petka do nedelje domača Jelgava, belgijski Liege in romunski Brasov.