Oblačno Humidity: 95%
10°C

Celjani v zadnji tretjini popustili in visoko izgubili

Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v alpski ligi v gosteh izgubili z Bregenzerwaldom s 4:7 (1:0, 3:3, 0:4).

Celjani so v dveh dneh igrali dve tekmi v gosteh. V petek so bili uspešni v Lustenauu in zmagali s 4:2, danes pa so bili v igri za nov uspeh po dveh tretjinah, a so v zadnji povsem popustili in nazadnje visoko klonili.

Celjska zasedba tako ostaja pri šestih zmagah in 18 točkah. Danes so slovenski hokejisti odlično začeli, v prvi tretjini je za vodstvo poskrbel Ahmet Jakupović, na začetku druge pa sta nato v manj kot minuti zadela še Jure Sotlar in Gal Sodja Zalokar.

A visoke prednosti niso obdržali. Bregenzerwald je podobno hitro odgovoril in v 28. minuti tudi dosegel dva gola, ob igralcu več pa v 36. že izenačil na 3:3. Vseeno so imeli gostje še enkrat prednost, ko je v 38. minuti za 4:3 zadel Mikus Mintautiškis.

To pa je bil tudi zadnji celjski gol na tekmi. Bregenzerwald je v zadnji tretjini najprej povedel s 5:4, potem pa ob koncu dosegel še dva gola in zmagal s 7:4.

Celjani bodo naslednjo tekmo igrali v četrtek, ko bodo gostili moštvo Vipitena.