11°C / 14°C
8°C / 11°C
5°C / 12°C

Italijani po sedmem porazu izpadli iz elite

Reprezentanca Italije je na svetovnem prvenstvu v hokeju na Finskem utrpela še sedmi poraz ter je izpadla iz elitne skupine svetovnega hokeja. V derbiju začelja skupine A so Italijane z 2:5 premagali Kazahstanci.

Kazahstan se je z zmago nad Italijo izognil izpadu iz najvišje divizije svetovnega reprezentančnega hokeja. Italija je na zadnjem mestu v skupini A z zgolj eno osvojeno točko.

Kazahstan je s prvo zmago na turnirju dosegel zgodovinski uspeh. Branilec Valerij Orehov je vpisal gol in asistenco. Za Kazahstan so zadeli še pomočnik kapetana Curtis Valk, kapetan Roman Starčenko in Nikita Mihailis, sin trenerja Jurija Mihailisa, in Alihan Asetov. Brandon McNally in Diego Kostner sta zadela v polno za Italijo.

V skupini B sta se merili ekipi Češke in Združenih držav Amerike. Čehi so bili v tem obračunu uspešnejši ter so proti Američanom slavili z 1:0.

Čehi na lestvici z osvojenimi 13 točkami zasedajo tretje mesto, Američani so četrti z 10 točkami, na vrhu skupine so Finci s 16 točkami. Iz skupine B se bodo v po kakovosti nižji rang tekmovanja preselili hokejisti Velike Britanije ali Avstrije, tekma pa je na sporedu danes.

Češka si je zagotovila uvrstitev v četrtfinale svetovnega prvenstva v hokeju na ledu po zaslugi zmage nad ZDA na predzadnji tekmi obeh ekip v skupinskem delu.

Matej Blumel je edini gol na tekmi dosegel v prvi tretjini, Karel Vejmelka pa je zaustavil vseh 24 strelov ameriških hokejistov, vključno z nekaterimi težkimi v zadnjih minutah. Vejmelka je prvič ostal nepremagan v vratih na svetovnih prvenstvih. Jeremy Swayman je ustavil 15 od 16 čeških strelov.

Obe ekipi sta v obračun vstopili izenačeni z 10 točkami. Če bi bila tekma izenačena po 60 minutah, bi obema ekipama pripadlo vsaj četrto mesto, Latvija pa bi izpadla. Tako lahko Latvijci na četrtem mestu še vedno prehitijo ZDA, če premagajo Švedsko, Američani pa v torek izgubijo proti Norveški.