Oblačno Humidity: 93%

Jeseničani suvereni tudi proti Fassi

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v sedmi tekmi alpske lige vpisali šesto zmago. Na gostovanju v Italiji so premagali Fasso z 8:1 (2:0, 3:0, 3:1).

To je hkrati tretja zaporedna zmaga Jeseničanov, ki so edini poraz doživeli pred štirinajstimi dnevi proti Cortini s 5:6. Na vseh ostalih tekmah so zmagali s prepričljivo razliko, tako da so na lestvici tik pod vrhom.

Danes so večino naloge opravili že v prvi polovici tekme. Po 30 minutah so namreč vodili s 5:0.

Strelski večer v dolini Fieme je odprl Anže Prostor v 9. minuti, Žan Jezovšek je postavil izid prve tretjine, Gašper Glavič je bil natančen za 3:0, nato pa so se med strelce vpisali še Tadej Čimžar, Rožle Bohinc, Maks Selan in dvakrat Eric Pance.

Jeseničani bodo naslednji dve tekmi igrali doma; 7. oktobra proti Bregenzerwaldu in 12. oktobra s Wipptalom.