8°C / 17°C
8°C / 13°C
6°C / 13°C

Južna Koreja boljša od Romunije

Hokejisti Južne Koreje in Romunije so se danes na svetovnem prvenstvu divizije 1 (skupina A) merili v eni od tekem za obstanek v tem razredu svetovnega hokeja. Boljši so bili Korejci s 4:1 (0:0, 2:1, 2:0).

Južnokorejci so v boj z Romunijo vstopili s porazom proti enim favoritov prvenstva Madžarom (1:5), Romunija pa je doslej v svojem edinem obračunu v sredo visoko izgubila s Slovenci (1:9).

Tokrat se je prva tretjina tekme med Korejci in Romuni končala brez zadetkov, v drugi sta za azijsko zasedbo zadela Kim Won-Jun in Jeon Jung-Woo, za romunsko pa je bil ob koncu drugega dela igre uspešen Albert Zagidulin. Kang Min-Wan je v 46. minuti povišal na 3:1, končni izid pa je postavil Jeon Jung-Woo, ki je dvema goloma dodal tudi dve podaji.

V petek bo ob 15.30 Južna Koreja igrala proti Litvi, ob 19.00 pa bo na sporedu bržčas tekma prvenstva med neporaženima Slovenijo in Madžarsko.