Oblačno Humidity: 85%
15°C

Ovečkin do 824. gola v karieri NHL

Ruski hokejski zvezdnik Aleksander Ovečkin je dosegel 824. gol v karieri v severnoameriški ligi NHL. Ovečkin je dosegel zadnji gol na tekmi, zadel je v nebranjena vrata, za zmago Washington Capitals. Prestolniki so s 6:4 v gosteh premagali New Jersey Devils. Tekma v Newarku je bila edina tekma hokejskega večera onstran Atlantika.

Washington je že po prvi tretjini vodil s 3:0. A so se domači hokejisti vrnili in v drugi tretjini zabili štiri gole za vodstvo s 4:3. Nekdanji soigralec Anžeta Kopitarja pri Los Angeles Kings Tyler Toffoli je za domače vrage zabil dva gola.

Dylan Strome je po le 18 sekundah tretje tretjine zadel za izenačenje 4:4. To je bil drugi gol Stroma na tekmi. Connor McMichael pa je ekipi iz Washingtona zagotovil novo vodstvo s 5:4. Ovečkin je nato minuto in 35 sekund pred koncem poskrbel za končni izid.

Po podatkih OptaSTATS je Washington postal prva ekipa v zgodovini lige NHL, ki je v prvi tretjini vodila s tremi goli, ne da bi prejela gola, nato v drugi tretjini prejela tri gole, ne da bi dosegla vsaj en zadetek, in nato tekmeca premagala, ko je v tretji tretjini znova zabila tri gole, ne da bi prejela gola.