6°C / 16°C
6°C / 16°C
7°C / 18°C

V derbiju zmaga Švedske, Avstrijci do točke z ZDA

Hokejisti so na svetovnem prvenstvu elitne skupine na Finskem danes dokončali tekme drugega kroga, tako da imajo zdaj vse ekipe v obeh skupinah po dve odigrani tekmi. V osrednjem dvoboju današnjega dne je Švedska s 5:3 premagala Češko, Avstrija pa je prišla do prve točke na SP, potem ko je po podaljšku z 2:3 klonila z ZDA.

Na večernem obračunu skupine B, v katerem sta ekipi odločali, ali se bo katera pridružila Finski z izkupičkom dveh zmag, so bili po začetnem zaostanku za korak v prednosti Švedi. Čehi so sicer povedli v sedmi minuti z zadetkom Davida Krejčija. A med 20. in 29. minuto je Švedska odgovorila s štirimi goli, dvakrat je bil uspešen Rasmus Asplund, tega zaostanka pa Čehom ni več uspelo izničiti, čeprav so se približali na 2:4 in na 3:5. Švedi in Finci imajo tako v tej skupini poln izkupiček šestih točk.

Popoldanska obračuna skupine B sta se končala po dodatnem delu igre: Norveška je Veliko Britanijo premagala s 4:3, za presenečenje pa je poskrbela Avstrija, ki je na SP prišla po administrativni odločitvi krovne zveze IIHF. V drugi tekmi je dosegla prvo točko za neodločen izid po rednem delu z ZDA, ki so morale najprej izničiti zaostanek z 0:2 po zadetkih Benjamina Nissnerja in Paula Huberja, za zmago pa je nato v 65. minuti zadel Luke Hughes.

V večernem obračunu skupine A ni bilo tako tesno kot med Švedsko in Češko: Danska, ki je v prvem krogu z 9:1 odpravila Kazahstan, je tokrat sama doživela hud poraz, Švica je slavila s 6:0, v drugi četrtini so Švicarji dosegli štiri gole. Tako kot v drugi skupini sta tudi v tej na vrhu dve ekipi s popolnim izkupičkom, Švica in Kanada.

Slednja danes ni imela težav z Italijo in je slavila s 6:1, bolj tesno pa je bilo na obračunu Francije, še ene ekipe, ki bi v običajnih okoliščinah sicer nastopala v drugoligaški konkurenci, ter Kazahstanom. Francozi so zmagali tesno z 2:1, odločilni gol je dosegel Florian Chakiachvili.