7°C / 14°C
8°C / 9°C
5°C / 14°C

V Tivoliju prva zmaga za Litvo

V prvi današnji tekmi svetovnega prvenstva divizije I (skupina A) v hokeju v Ljubljani je Litva premagala Južno Korejo s 5:3 (2:1, 1:1, 2:1). V večerni tekmi se bosta v obračunu za prvo mesto pomerili reprezentanci Slovenije in Madžarske, ki sta na SP še neporaženi.

V prvi petkovi tekmi sta se pomerili Litva in Južna Koreja. Prva je v uvodnih tekmah igrala proti obema favoritoma, Sloveniji in Madžarski, ter obe tekmi kljub solidni predstavi izgubila. Korejci pa so po visokem uvodnem porazu proti Madžarski (1:5) v četrtek dosegli prvo zmago, premagali so Romunijo s 4:1.

Danes so se prve zmage v Ljubljani in s tem tudi velikega koraka k obstanku v tej skupini razveselili še Litovci. Ključen za zmago je bil drugi gol na tekmi Emilijusa Karakauskasa ob koncu druge tretjine, s katerim je Litva povedla s 3:2, v zadnji tretjini pa je dosegla še en gol iz "power playa", zadnjega pa na prazna vrata, ko so Korejci že štiri minute pred koncem tvegali brez vratarja.

Ob 19. uri bo na sporedu še osrednja tekma SP, v kateri se bosta pomerila stara znanca Madžarska in Slovenija. Obe ekipi imata s prvih dveh tekem vseh šest točk, vodi pa Slovenija zaradi boljše razlike v zadetkih.