10°C / 19°C
12°C / 17°C
13°C / 19°C

Zmaji z zmago sklenili pripravljalno obdobje

Hokejisti Olimpije Ljubljana so v petek, 13. septembra, v domači Hali Tivoli uspešno zaključili priprave na novo sezono lige ICE z zmago nad italijanskim Asiagom, s končnim izidom 5:2.
V deveti minuti so gostje povedli, a odgovor Zmajev je bil hiter. Že po dvajsetih sekundah je za izenačenje zadel najboljši mladi hokejist lanske sezone lige ICE, Marcel Mahkovec. Prva tretjina se je končala z rezultatom 1:1. Druga tretjina ni prinesla novih zadetkov, čeprav so domači imeli nekaj lepih priložnosti.

V tretji tretjini se je igra razživela. Olimpijo je v vodstvo 2:1 popeljal Rok Kapel, ki je zadel po lepem preigravanju. Gostje so hitro odgovorili z zadetkom za izenačenje, od zadetka Kapla je pretekla manj kot minuta.

Zadnjih petnajst minut srečanja je pripadlo Olimpiji, ki je zagospodarila na igrišču. Najprej je zadel Kerbashian, po podaji razpoloženega Blaža Gregorca, ki je bil podajalec tudi pri prvih dveh zadetkih. Na 4:2 je povišal Robert Sabolič, končni rezultat pa je z zadetkom v prazno mrežo postavil Lavoie.

Žiga Pavlin, kapetan HK Olimpija Ljubljana je po tekmi dejal: »Z izidom smo seveda zadovoljni, v igri pa moramo v zadnjem tednu pred začetkom sezone odpraviti še nekaj pomanjkljivosti. Poskušali bomo izboljšati točnost podaj in izboljšati učinkovitost v napadu ob igralcu več na ledu. Prvo tekmo sezone naslednji teden pričakujemo mirno in samozavestno.«

Zmaji bodo novo sezono lige ICE otvorili v petek, 20. septembra, ko bodo v Hali Tivoli gostili rivale iz Beljaka. Dogajanje pred tekmo bo pestro že od 17.30, ko bo za navijače odprta navijaška cona z zabavnimi aktivnostmi in izzivi. Ob 18.00 bo pred Halo Tivoli potekal koncert Petra Lovšina in Gregorja Skočirja ob spremljavi Španskih borcev. Vse ljubitelje hokeja in zabave vabimo, da se pridružijo že v popoldanskih urah in skupaj z nami pospremijo začetek nove sezone.