Oblačno Humidity: 91%
13°C

Groenewegnu uvodna etapa slovenske pentlje

Dylan Groenewegen, nizozemski kolesarski specialist za sprinte je zmagovalec dobrih 190 kilometrov uvodne etape kolesarske dirke Po Sloveniji, od Murske Soboto do Ormoža. Član ekipe Jayco Alula je dobil sprint glavnine, za nekaj milimetrov je premagal Norvežana Alexandra Kristoffa, tretje mesto je zasedel Nemec Phil Bauhaus.

Slovencev povsem v ospredju ni bilo, po neuradnih rezultatih je bil na 19. mestu najboljši Tilen Finkšt.

Vsekakor pa Slovenci v etapi niso igrali stranske vloge. Aljaž Turk (Adria Mobil) in Matic Žumer (Sava Kranj) sta bila v skupini ubežnikov, ti so ušli po 28 kilometrih, Žumer je omagal zadnji med njimi, glavnina ga je ujela šele dobrih devet kilometrov pred ciljem. Osvojil je tudi dva leteča cilja, s tem tudi šest bonifikacijskih sekund odbitka.