Oblačno Humidity: 92%

Jarc najboljši Slovenec po dveh etapah dirke Beograd-Banjaluka

Kolesarji slovenskih klubov te dni nastopajo na kolesarski dirki druge kategorije Beograd-Banjaluka.

Današnja druga etapa je bila najtežja od štirih, dobil pa jo je Italijan Enrico Zanoncello, ki tudi vodi v skupnem seštevku. Od Slovencev je bil najboljši kolesar Adrie Mobila Aljaž Jarc, ki je zasedel sedmo mesto, skupno je na 11. mestu.

V cilj etape od Bijeljine do Vlasovice je prišel v veliki zasledovalni skupini, ki je zaostala dve sekundi. V njej so bili še nekateri Slovenci, in sicer Matej Drinovec, ki je okrepil ekipo Srbske republike in zasedel 17. mesto, Anže Skok (Ljubljana Gusto Santic, 18. mesto), Teo Pelnik (Kranj, 22. mesto), Gregor Matija Černe (mebloJOGI-Pro-concrete, 25. mesto), Gal Glivar (Adria Mobil, 34. mesto), Vid Jeromel (Kranj, 38. mesto), Matič Žumer (mebloJOGI-Pro-concrete, 43. mesto), Marko Pavlič (mebloJOGI-Pro-concrete, 47. mesto) in Jaka Primožič (Hrinkow, 55. mesto).

Zadnji etapi sta ravninski, a razlike na vrhu skupnega seštevka so majhne in lahko pride do sprememb.