23°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Klemenčič v gorskem kolesarstvu na EP v mlajših selekcijah do zlata

Mladi slovenski gorski kolesar Jakob Klemenčič je v portugalski Anadii v petek v kategoriji mlajših članov do 23 let osvojil naslov evropskega prvaka v disciplini eliminator. Blizu kolajne je bila tudi Vita Movrin, ki je bila četrta v sprinterskem krosu za mlajše članice do 23 let.

Član kolesarskega kluba Črni Vrh je v izločilnih bojih uspešno prestal četrtfinale in polfinale, v finalu pa je v zaključnem sprintu ugnal domačina Ricarda Marinheira. Eliminator je sicer tekmovanje na izločanje s štirimi kolesarji na kratki progi, ki je otežena z različnimi ovirami.

"Presrečen sem, še posebej, ker v kvalifikacijah nisem dosegel ravno najboljšega časa. Mislil sem, da nisem dovolj dober za kolajno, potem pa sem bil v četrtfinalu drugi, v polfinalu pa sem zmagal. V finalu sem šel na polno in dovolj je bilo za zlato kolajno," je po petkovi preizkušnji dejal državni podprvak v olimpijskem krosu.

Na prvenstvu, ki se bo v gorskem kolesarstvu zaključilo danes, je bila v četrtek blizu kolajne tudi Vita Movrin. V sprinterskem krosu je zasedla četrto mesto, potem ko je bila v ciljnem sprintu za desetinko sekunde počasnejša od švedske tekmice Linn Gustafzzon.

Med deseterico najboljših se je na prvenstvu uvrstil še Žan Pahor, ki je bil deseti v sprinterskem krosu. Skupaj je na Portugalskem tekmovalo osem slovenskih predstavnikov v gorskem kolesarstvu.

V Anadii bo med 7. in 10. julijem še EP za mlajše selekcije v cestnem kolesarstvu, med 14. in 19. julijem pa še za mlade kolesarje v dirkališčnem kolesarstvu.