Oblačno Humidity: 77%
14°C
11°C / 21°C

Kooij dobil četrto etapo, Vingegaard zadržal vodstvo

Nizozemski kolesar Olav Kooij, član ekipe Visma-Lease a Bike, je zmagovalec četrte etape dirke po Poljski. V skupnem seštevku je vodstvo zadržal njegov klubski kolega Danec Jonas Vingegaard.

Branilec lanske zmage Matej Mohorič (Bahrain-Victorious) je skozi cilj prišel z glavnino (24.) in je v skupnem seštevku pridobil eno mesto. Z zaostankom 44 sekund za Dancem je na šestem mestu.

Najbližja zasledovalca Vingegaarda sta Italijan Diego Ulissi, ki zaostaja 19 sekund, ter s sekundo več Nizozemec Wilco Kelderman.

Za 22-letnega Kooija je bila to 33. zmaga med profesionalci, tretja na dirkah po Poljski in šesta v 2024.

Drugo mesto v današnjem ciljnem sprintu je zasedel Irec Sam Bennett, tretji pa je bil Danec Mads Pedersen.

V petek kolesarje čaka relativno ravninska etapa v okolici Katovic v dolžini 187 kilometrov.