Nekaj oblačnosti Humidity: 87%

Marko Baloh in Ryan Collins zmagovalca dirke preko zahoda

Slovenski ultra-maratonski kolesar Marko Baloh se je po zmagi v posamični konkurenci na lanski dirki preko zahoda (Race across the West 2022), odločil, da se letos na tej ultramaratonski preizkušnji preizkusi v konkurenci dvočlanskih ekip.

V paru z Američanom Ryanom Collinsom sta dosegla prepričljivo zmago in nov rekord proge.

Tekmovalca sta v preteklosti večkrat nastopila drug proti drugemu, nazadnje lani na 12-urni dirki Sebring 2022 na Floridi. Tam je tudi padla zamisel, da bi se povezala in poskusila izboljšati rekord na dirki preko zahoda. Ta poteka istočasno in na isti trasi kot prvi del dirke preko Amerike oz. RAAM.

Dirka preko zahoda je dolga 1497 km in ima več kot 16.000 m vzponov. Poleg zmage je bil cilj izboljšati rekord trase, ki ga je leta 2021 postavil ameriški dvojec Speed Cowboys, s časom 46 ur in 40 minut (oz. 19,9 milj/uro). Cilj je bila torej povprečna hitrost vsaj 20,0 milj/uro. Na koncu sta rekord popravila za 2:20 ure. V cilj sta prišla s časom 44 ur 20 minut. Nadela sta si ime Team Infinity Seat.

"Zaradi nekaterih poškodb in tudi zaradi vse večjih stroškov povezanih z dirko preko Amerike je bilo smiselno poiskati malce lažji cilj, ki pa bi me hkrati dovolj motiviral za trening potreben, da ostaneš konkurenčen vedno mlajšim tekmecem. Z Ryanom Collinsom sva se odlično razumela že, ko sva bila nasprotnika, in odločitev, da združiva moči, se je izkazala za pravilno. Novi bo v prihodnosti težko preseči. Midva pa že razmišljava o morebitnem naskoku na rekord za dvočlanske ekipe tudi na dirki vseh dirk - Race across America," je iz ZDA sporočil Baloh.