22°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Monika Hrastnik danes brani naslov evropske prvakinje v spustu

Slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik je bila v petek najhitrejša v razvrstitveni vožnji za današnji finale na evropskem prvenstvu v spustu. V Mariboru brani lanski naslov evropske prvakinje, ko je prvenstvo potekalo prav na Pohorju, tokrat pa kani na nekoliko spremenjeni progi ponoviti uspeh.

Osemindvajsetletnica iz Lepe Njive je bila v razvrstitveni vožnji s časom 3:31,94 minute za slabo sekundo in pol hitrejša od vodilne tekmovalke v svetovnem pokalu, Švicarke Camille Balanche. Ostale tekmice so zaostale devet sekund in več.

"Najraje bi podpisala, da bi bilo kar konec, a žal ni tako. Še enkrat se bomo borili in dala bom vse od sebe, da še jutri pokažem, da znam biti zelo hitra," je dejala Hrastnikova po petkovi vožnji.

Danes se bo iz startne hišice pognala kot zadnja, a se s tem ne obremenjuje. "Ponavadi nočem vedeti, kako hitre so bile pred mano, da sem osredotočena na svojo vožnjo in naredim to, kar je treba narediti. Ko prideš v cilj, tako vidiš, kje si."

Poleg nje bo od Slovenk med članicami na startu še Špela Horvat, ki je v petek zabeležila osmi čas med 16 nastopajočimi.

Med člani bo nastopilo šest Slovencev, in sicer Jure Žabjek, Jakob Kovšča, Andreas Vidovič, Anej Podlipnik, Žak Gomilšček in Jan Cimperman, ki je bil z 19. mestom najvišje uvrščen v petkovi razvrstitveni vožnji.

Danes bodo podelili tudi naslove evropskih prvakov v mlajših kategorijah. Med mladinci je bil visoko Val Celestina, ki se bo po sedmem mestu v petek skušal vmešati v boj za kolajne.

Še bolje se je v petkovih kvalifikacijah odrezal Ažbe Kalinšek v kategoriji do 15 let, saj je bil drugi, osmo mesto pa je osvojil Max Žvegla. Skupaj se bo v vseh kategorijah predstavilo 18 slovenskih kolesarjev in kolesark.

Spored se bo začel ob 10.20, članice se bodo po progi na Pohorju spustile ob 15.10, člani pa ob 15.45.