22°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Naslov državne prvakinje vnovič Bujakovi

Eugenia Bujak (UAE Team ADQ) je postala državna prvakinja v kolesarstvu. Na cestni dirki v Mariboru je po skupno 100 km v ciljnem sprintu ugnala Špelo Kern (Massi-Tactic) in Uršo Pintar (UAE Team ADQ) ter ubranila naslov prvakinje. Ob 14.30 se bo začela tudi preizkušnja med člani.

Bujakova je po letu 2019 in lani tretjič postala državna prvakinja, na poti do cilja pa je premagala 960 višinskih metrov ter zgolj deset preostalih tekmic. Kot vedno so članice startale skupaj s starejšimi mladinci, med katerimi je naslov prvaka osvojil Domen Oblak (Pogi Team UAE Generali). Drugi je bil Martin Eržen (KK Kranj), tretji pa Aljaž Turk (Adria Mobil).

Pred tem so v Mariboru podelili še nekaj naslovov v mlajših kategorijah. Pri starejših mladinkah je zmagala Pija Galof (BTC City Ljubljana Scott), druga je bila Tia Špringer (BTC City Ljubljana Scott), tretja pa Špela Colnar (Adria Mobil).

Pri mlajših mladincih je naslova v četrtkovem kronometru in na današnji cestni dirki združil Erazem Valjavec (RC-KAC), sicer sin nekdanjega profesionalca Tadeja Valjavca. Srebro je pripadlo Jakobu Omrzelu, bron pa Nejcu Peterlinu (oba Adria Mobil).

V Mariboru je za udeležence DP sicer pripravljena krožna trasa z začetkom in koncem pred stadionom Ljudski vrt. Dolžina kroga je 16,66 km s 160 m višinske razlike. Največ k tej prispeva okoli km dolg vzpon na Rošpoh s povprečnim naklonom 7,4 odstotka, vsebuje pa tudi nekaj stopnic s 15- in tudi 20-odstotnim naklonom.

Člani in mlajši člani se bodo na traso podali ob 14.30, čaka pa jih 167 km oziroma deset krogov s skupno 1600 višinskimi metri. V cilju najboljše pričakujejo nekaj pred 19. uro.