6°C / 16°C
6°C / 16°C
7°C / 18°C

Pogačar letos predzadnjič na kolesu

Slovenski kolesarski as Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) bo danes na startu enodnevne italijanske klasike po treh dolinah Vareseja. Na trasi od Busto Arsizia do Vareseja (200,3 km) bo glavni kandidat za zmago, na startni listi sta tudi Belgijec Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) in Slovenec Primož Roglič (Red Bull-BORA-hansgrohe).

Pogačar je v soboto prvič slavil v mavričasti majici svetovnega prvaka, do konca sezone pa ga čakata še dve italijanski enodnevni klasiki z vrhuncem v soboto po Lombardiji.

Še prej se bo s tekmeci meril v okolici Vareseja. V kolikor bo z organizatorji "sodelovalo" vreme, ga čaka razgibana krožna trasa s številnimi krajšimi vzponi in spusti. Vremenska napoved je sicer zelo slaba z obilnimi padavinami, zaradi česar so oblasti v Lombardiji izdale oranžno opozorilo.

Pazljivost ob morebitni izpeljavi dirke ne bo odveč predvsem na spustih, podobno kot v soboto na dirki po Emiliji. Tam je Pogačar z napadom ob prvem prečkanju San Luce pridobil veliko prednost in nato varno opravil z vsemi štirimi spusti s slovitega klanca nad Bologno. Preizkušnjo je dobil s prednostjo slabih dveh minut.

Slovenski as bo glavni favorit za zmago. Evenepoel in Roglič sta tekmovala že v ponedeljek na dirki, a je Slovenec odstopil, Evenepoel pa je končal v glavnini minuto in pol za zmagovalcem.

Izpostaviti velja še Britanca Toma Pidcocka (Ineos Grenadiers), sicer drugega po Emiliji z zaostankom 1:54 minute, Španca Enrica Masa (Movistar), Francoza Romaina Bardeta (DSM-firmenich PostNL) ter tretjega po Emiliji Italijana Davideja Piganzolija (Polti Kometa).

Preizkušnja se bo začela ob 12.15 in končala okoli 17. ure.