13°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

V Gradcu pred Janom Tratnikom le Geraint Thomas

Prvi favorit Britanec Geraint Thomas je zmagovalec kriterija Gradca, kolesarske dirke po starem mestnem jedru tega največjega mesta na avstrijskem Štajerskem. Izkazal se je tudi slovenski kolesarski as Jan Tratnik, ki je osvojil drugo mesto.

Nekdanji olimpijski prvak in zmagovalec Toura Thomas, letos tretji na francoski pentlji, je po 60 980 metrov dolgih krogih pred pisano množico navijačev dobil sklepni sprint v dvoboju s Tratnikom. Omenjena dva sta pobegnila v 57. krogu.

Glavnina je prišla v cilj z nekaj sekundami zaostanka, najmočnejši pa je bil Avstrijec Marco Haller, ki je zasedel najnižjo stopničko zmagovalnega odra.

Na jubilejni 25. kriterijski dirki bi moral nastopiti tudi Primož Roglič, a je nastop zaradi poškodbe konec tedna odpovedal.