Oblačno Humidity: 92%

V Ljubljani na dirki BMX spet rekordna udeležba

Zmagovalca pete izvedbe kolesarske dirke BMX Ljubljana sta postala Danka Malene Kejlstrup in Italijan Martti Sciortino.

V Ljubljani se je zbralo rekordnih 173 tekmovalcev iz sedmih evropskih držav, so sporočili organizatorji, kolesarsko društvo Rajd.

Vrhunec dvodnevnega dirkaškega programa v ljubljanskem BMX-parku so bile dirke kategorije C1, na katerih so se pomerili tekmovalci, ki pogledujejo proti olimpijskim igram v Parizu.

Med njimi je zagotovo uspešna danska tekmovalka Kejlstrup, ki se že lahko pohvali z naslovom evropske in svetovne prvakinje v kategoriji do 23 let, ki je osvojila tudi Ljubljano.

Moško člansko dirko pa je dobil Sciortino, ki je zbral dve zmagi in eno četrto mesto. Šestkratni prvak Italije je imel najmočnejšo konkurenco v Dancu Jakobu Sardagu, ki je enkrat zmagal, ter rojaku Marcu Radaelliju, ki je bil na koncu tretji.

Mladi slovenski kolesarji so stopnico bližje razredu C1, uspešno pa dirkajo v pokalu BMX Alpe-Adria.