Oblačno Humidity: 85%

Ameriški košarkarji z gladko zmago v četrtfinale

Košarkarji so na olimpijskih igrah v Parizu danes igrali še zadnji tekmi 2. kroga skupinskega dela. Prvi favoriti Američani so v večerni tekmi ugnali Južni Sudan s 103:86 in si zagotovili četrtfinale. V isti skupini C je Srbija visoko s 107:66 ugnala Portoriko.

Srbija je hitro prevzela pobudo in že po polčasu vodila z 52:35, zmaga niti v enem trenutku ni bila vprašljiva. Nikola Jokić je prednjačil pri Srbiji s 14 točkami, 15 skoki in devetimi asistencami, tako da mu je le podaja zmanjkala do sploh četrtega trojnega dvojčka v zgodovini OI. V zadnji četrtini sploh ni igral. Pri Portoriku je Christopher Ortiz prednjačil z 19 točkami.

Srbija ima zdaj zmago in poraz, Portoriko pa dva poraza. Američani so pri dveh zmagah, drugo so gladko dosegli proti Južnemu Sudanu, ki ima zdaj po zmago in poraz. Američani so že v prvem polčasu naredili razliko, pozneje pa kljub nihanjem tekmece ves čas držali na varni razdalji. Bam Adebayo je bil z 18 točkami in sedmimi skoki najboljši pri ZDA, Nuni Omot pa je pri poražencih dosegel 24 točk in bil najboljši strelec tekme.

V četrtfinale olimpijskega turnirja se bodo prebile po najboljši dve ekipi iz vsake skupine ter dve najboljši tretjeuvrščeni.

Pred tem so si četrtfinale že zagotovili Kanadčani iz skupine A, v kateri so še Avstralija, Španija in Grčija, v skupini B pa sta četrtfinalistki že postali Nemčija in Francija. V tej skupini sta še Japonska in Brazilija.