Oblačno Humidity: 61%
20°C

Crvena zvezda na prvi tekmi finala lige Aba premagala Partizan

Košarkarji Crvene zvezde so na prvi tekmi finala regionalne lige Aba v dvoboju z večnimi mestnimi tekmeci v Beogradu premagali Partizan s 85:82 (17:20, 39:39, 64:61). Druga tekma bo v sredo ob 19.30 prav tako v dvorani Aleksandar Nikolić, ponovno bo gostiteljica Crvena zvezda.

Po prvih dveh četrtinah je bil izid neodločen, čeprav so prvo s tremi točkami dobili gostje. Brazilec Yago Dos Santos je bil z devetimi točkami in tremi podajami najučinkovitejši pri zvezdi, dve točki več je dal na drugi strani Američan James Nunnally, eno več pa Aleksa Avramović.

Tri točke razlike v prid zvezde je bilo pred začetkom zadnje četrtine, v kateri sta se ekipi ves čas menjavali v vodstvu, a si odločilne prednosti nista priigrali. Dobri dve minuti pred koncem je Crvena zvezda vodila z 81:78, potem pa minuto in pol ni bilo več koša vse do dveh zadetih prostih metov Američana Kevina Punterja, ki je znižal na točko zaostanka 37 sekund do konca partije.

Šestindvajset sekund pozneje je Dejan Davidovac zadel nova prosta meta (83:80), štiri sekunde pred koncem pa je na isti način postavil še končni izid. Vmes je Nunnally s prostima metoma približal Partizan na točko zaostanka.

Dos Santos je bil z 18 točkami prvi strelec zmagovalcev, Nunnally pa s 27 prvi napadalec tekme.

Legendarni Željko Obradović, rekordnih devet evroligaških naslovov je osvojil s petimi različnimi klubi, lahko kot trener Partizana še vedno ubrani naslov prvaka lige Aba. Na drugi strani je Grk Janis Sferopulos prvo sezono trener Crvene zvezde, s katero je že osvojil srbski pokal prav po zmagi nad Partizanom.

Prvi finalni dvoboj so pred 7463 gledalci sodili Mariborčan Saša Pukl, Srb Milivoje Jovčić in Hrvat Luka Kardum. "Prvi polčas" tekme je bil že pred uvodnim dvobojem finala. Vodstvo Partizana je vztrajalo, da mora Crvena zvezda bolje organizirati tekmo, kot je prejšnje.

Črno-beli so zagrozili, da bodo zapustili igrišče takoj, "ko bo posredno ali neposredno ogrožena njihova varnost ali integriteta kluba, posebej z metanjem predmetov, pljuvanjem in drugim podobnimi nečednostmi". Zato so bili v dopoldanskih urah pozvani v prostore srbskega notranjega ministrstva, kjer so jim skupaj z vodstvom policije predstavniki rdeče-belih predstavili varnostne ukrepe.