Oblačno Humidity: 90%

Domžalčani za uvod v novo sezono ABA2 izgubili

Košarkarji Kansaia Heliosa so danes v Subotici začeli novo sezono tekmovanja v ligi ABA2.

Na svoji prvi tekmi turnirja v Subotici, kjer nastopa še GGD Šenčur, so izgubili z domačim Spartakom s 73:80 (28:22, 42:42, 50:58).

Na turnirju v Subotici, ki se bo končal v petek, bo Šenčur prvo tekmo igral v sredo, ko se bo pomeril s Pelisterjem. V petek pa se bosta ob 18. uri slovenska tekmeca pomerila še med seboj.

Domžalčani so današnji dvoboj dobro začeli in dobili prvo četrtino. Pozneje pa so pobudo prevzeli domači in do polčasa izenačili, odločilna za razplet tekme pa je bila tretja četrtina, ko so gostje dosegli le osem točk, Spartak pa je za toliko tudi vodil pred zadnjimi desetimi minutami.

V zadnji četrtini se razmerje moči ni bistveno spremenilo, Domžalčani so jo dobili za točko, kar pa je bilo premalo za kaj več kot znosen poraz (73:80).

Strelsko je bil pri slovenski ekipi najboljši Blaž Mahkovic z 18 točkami, Nejc Barič jih je dosegel 16, Rok Nemanič pa 14.