Oblačno Humidity: 84%
15°C

Francoske košarkarice z zmago nad Nemkami v polfinalu olimpijskega turnirja

Francoske košarkarice so se z današnjo zmago nad Nemkami uvrstile v polfinale domačih olimpijskih iger v Parizu, kjer se bodo pomerile z Belgijkami. Francozinje so večino časa nadzorovale potek tekme in na koncu slavile z izidom 84:71.

Po izenačeni prvi četrtini so domačinke v dvorani Bercy prevzele pobudo z delnim izidom 17:5 ob začetku druge četrtine.

Francosko ekipo je s 24 točkami v ravno toliko minutah vodila Marine Johannes. Petnajst točk je dodala Gabby Williams. Nemke je pri življenju z 20 točkami in 13 skoki ohranjala Nyara Sabally.

V drugi polfinalni tekmi, ki bo v petek, se bodo Avstralke, ki so dopoldne premagale Srbkinje, pomerile z boljšo reprezentanco iz večernega obračuna med glavnimi favoritinjami Američankami in Nigerijkami. Slednje so se kot prva država iz Afrike tako v ženski kot moški konkurenci uvrstile med osem najboljših ekip na olimpijskih igrah.

Finalni tekmi bosta zadnji dan iger, v nedeljo.