10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Košarkarji Cedevite Olimpije so izgubili z FMP z 62:75

Košarkarji Cedevite Olimpije so s porazom začeli novo sezono v ligi Aba. Na gostovanju v Beogradu so morali priznati premoč FMP, ki je slavil s 75:62.

Poraz je dodatno skazila poškodba Žige Daneua v zaključku tekme, ki je pri posredovanju pod košem iz višine padel na glavo in obležal na parketu. Po daljši prekinitvi ga je zdravniška služba z nosili odpeljala v bolnišnico.

Ljubljančani, ki so sredi tedna prišli do prve lovorike v sezoni v slovenskem superpokalu, so v drugem polčasu doživeli pravi razpad sistema. Med 23. in 28. minuto so domači naredili delni izid 26:8 in po zaostanku ob polčasu za sedem točk prišli do prednosti 59:48. Pet minut kasneje je bilo že 68:48.

Cedevita Olimpija je v tretji četrtini dosegla zgolj osem točk, v drugih dvajsetih minutah pa jo je tekmec nadigral z 42:22.

Zasedba trenerja Zvezdana Mitrovića bo v sredo začela nastope v evropskem pokalu, uvodno tekmo bo igrala v Romuniji, naslednjo nedeljo pa bo v ligi Aba gostila ekipo iz Dubaja, ki je sezono začela doma z zmago proti aktualnemu prvaku lige Aba Crveni zvezdi. Ključno vlogo pri zmagovalcih je imel Klemen Prepelič s 16 točkami in 10 podajami.

* Dvorana FMP, gledalcev 1000, sodniki: Hordov (Hrvaška), Majkić (Slovenija), Milojević (Srbija).
* FMP: Rebec 11 (3:5), Šaranović 4, Tasić 23 (5:5), Stojanović 18 (4:5), Novak 11 (2:2), Kuzmić 7 (1:4), Barna 1 (1:2).
* Cedevita Olimpija: Stewart 8 (2:2), Robinson 18 (2:2), Jones 3, Nikolić 2, Glas 2, Lemar 7, Blažič 10 (3:4), Beringer 6 (4:6), Geben 2, Prepelič 2, Ogbeide 2.
* Prosti meti: FMP 16:23, Cedevita Olimpija 11:14.
* Met za tri točke: FMP 5:23 (Tasić 2, Rebec 2, Novak), Cedevita Olimpija 3:14 (Lemar, Blažič, Jones).
* Osebne napake: FMP 19, Cedevita Olimpija 22.