Oblačno Humidity: 62%

Košarkarji GGD Šenčur so v 2. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 95:68

Dvoboj košarkarjev Šenčurja in Ilirije so dobili prvi in tako vpisali prvi par točk v novi sezoni. S tem so se prebili na tretje mesto lestvice, medtem ko je Ilirija po prepričljivi zmagi na prvi tekmi proti Rogaški (kasneje so jo pri KZS registrirali z 20:0) zabeležila prvi poraz in je peta.

Le še dve ekipi imata stoodstotni izkupiček po dveh odigranih tekmah prvega dela prvenstva, to sta Krka in Helios.

Po izenačeni prvi četrtini so stvari v svoje roke v drugi vzeli domačini in si ob koncu priigrali dvomestno število točk prednosti. Na daljši odmor so odšli z desetimi točkami naskoka, tega pa v tretji četrtini še nekoliko nadgradili in po trojki Jana Novaka ob izteku 30. minute vodili s +15.

Ljubljančani nikakor niso bili kos razpoloženim domačim košarkarjem, ki so hitro povedli tudi za 21 točk in to prednost do konca dvoboja še nekoliko povišali.

Najboljši strelec domačih je bil Domen Petrovič s 14 točkami, dvomestno število točk so presegli še štirje košarkarji Šenčurja. Pri gostih je z 18 točkami izstopal Luka Barišić, 13 jih je dodal Luka Kureš (8 podaj).

V naslednjem krogu bodo košarkarji GGD Šenčurja 16. oktobra gostovali v Škofji Loki pri LTH Castings, Ilirijo pa isti dan čaka domača tekma proti domžalski zasedbi Kansai Helios.