5°C / 14°C
5°C / 16°C
5°C / 14°C

Košarkarji Ilirije so po podaljšku premagali GGD Šenčur s 100:91

Po uvodnih dveh krogih so na vrhu lige OTP banka tri ekipe brez poraza, na dnu pa tri brez zmage. Med vodilnimi je od danes Ilirija, med zadnjimi pa GGD Šenčur, ki je pred svojimi gledalci po podaljšku izgubil proti Ljubljančanom.

Šenčurjani so odlično odigrali prvi polčas ter si na začetku drugega priigrali 10 točk prednosti (51:41). Ilirija je odgovorila z delnim izidom 14:0 in prešla v vodstvo ter si do konca tretje četrtine priigrala dvomestno prednost (69:59).

Čeprav so imeli gostje na začetku zadnjih desetih minut že 13 točk naskoka (75:62), minuto in 43 sekund pred koncem tekme pa so vodili s 86:75, se je tekma prevesila v podaljšek. Alen Malovčić (34 točk, trojke 6:11, indeks 27) je dobre štiri sekunde pred iztekom časa kronal veliki preobrat.

Petminutni dodatek je Ilirija odprla z 10:0 in hitro rešila vprašanje o zmagovalcu. Pri gostih, ki so zadeli 16 trojk, je Mark Padjen dosegel 20 točk (trojke 6:9), po 18 pa sta jih dodala Tim Tomažič (11 skokov, 7 podaj) ter Luka Kureš (trojke 5:7).

Ilirija bo tekmo tretjega kroga igrala v petek, 11. oktobra, doma proti Termam Olimia, Gorenjska gradbena družba Šenčur pa bo dan kasneje gostovala v Laškem.

* Dvorana Šenčur, gledalcev 200, sodniki: Španić (Postojna), Smrekar (Nova Gorica), Vidaković (Ljubljana).
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: Radomirović 10 (2:4), Novak 14 (5:5), Todorović 7 (0:2), Kmetič 3, Antić 10 (4:5), Malovčić 34 (2:3), Petrovič 5 (1:2), Livadić 2, Čibej 6 (4:5).
* Ilirija: Golson 16 (5:6), Padjen 20 (2:3), Škorjanc 7 (4:4), Orel 9 (9:11), Tomažič 18 (5:8), Mikuš 2, Jockuch 10, Kureš 18 (1:1).
* Prosti meti: GGD Šenčur 18:26, Ilirija 26:33.
* Met za tri točke: GGD Šenčur 9:31 (Malovčić 6, Kmetič, Todorović, Novak), Ilirija 16:34 (Padjen 6, Kureš 5, Golson 3, Tomažič, Škorjanc).
* Osebne napake: GGD Šenčur 28, Ilirija 22.
* Pet osebnih: Todorović (43.), Malovčić (44.), Novak (45.).