11°C / 15°C
9°C / 14°C
8°C / 19°C

Košarkarji Kansai Heliosa so premagali Terme Olimia Podčetrtek z 72:67

Domači košarkarji so uvodoma imeli vajeti igre v svojih rokah. Prvo četrtino so končali z lepo prednostjo enajstih točk (25:14), nato pa so gosti iz Podčetrtka vzpostavili ravnotežje na parketu in v 18. minuti po trojki Aleksandra Stoimenova povedli s 33:31.

Izbranci domačega trenerja Jureta Močnika so v začetku druge polovice tekme zaigrali sijajno. V 25. minuti so si priigrali 12 točk naskoka (51:39), tretjo četrtino pa končali z vodstvom 13 točk (57:44).

V zadnjih desetih minutah niso popustili, tekmece iz Štajerske so vseskozi imeli pod nadzorom, po drugi zmagi in nepolnem krogu so tudi prevzeli vodstvo v državnem prvenstvu.

Pri gostiteljih je bil najbolj učinkovit Sreten Knežević s 15 točkami, kapetan Blaž Mahkovic pa je 12 točkam dodal še 11 podaj in šest skokov.

Pri gostih je Joshua Chandler Thompson dosegel 22 točk, osem skokov in sedem asistenc, Dalibor Đapa pa 18 točk.

Ekipa iz Podčetrtka bo v prihodnjem krogu gostovala pri Iliriji (11. oktober), zasedba iz Domžal pa bo gostila ECE Triglav Kranj (12. oktober).

* Športna dvorana, gledalcev 400, sodnika: Zupančič (Ljubljana), Oprčkal (Vojnik), Rebeušek (Celje).
* Kansai Helios: Zemljič 12 (2:2), Klavžar 5 (2:2), Copot 8, Urbiha 9, Knežević 15 (1:4), Kosi 1 (1:2), Mahkovic 12 (5:6), Nemanč 6 (1:2), Sirc 4.
* Terme Olimia Podčetrtek: Thompson 22 (3:4), Stoimenov 7 (2:2), Struger 3 (1:1), Vukotić 9 (0:3), Đapa 18 (3:4), Atanacković 3 (1:1), Švigelj 5.
* Prosti meti: Kansai Helios 12:18, Terme Olimia Podčetrtek 10:15.
* Met za 3 točke: Kansai Helios 10:35 (Urbiha 3, Zemljič 2, Copot 2, Mahkovic, Klavžar); Terme Olimia Podčetrtek 9:24 (Thompson 3, Đapa 3, Stoimenov, Vukotić, Švigelj).
* Osebne napake: Kansai Helios 17, Terme Olimia Podčetrtek 19.