Košarkarji Krke so premagali Studentski centar s 97:91

Košarkarji Krke so vpisali drugo zaporedno zmago v ligi Aba. Potem ko so v prejšnjem krogu slavili v Zagrebu proti Ciboni, so v petem krogu doma premagali Studentski centar iz Podgorice s 97:91.

Novomeščani so zasluženo prišli do nove pomembne zmage. Čeprav so zaostajali večino prvega polčasa, so v tretjem delu ujeli tekmeca in ga nato ob kolektivni in kombinatorni igri vseskozi držali na varni razdalji. Zmago je v zadnji minuti potrdil Tibor Mirtić z dvema prostima metoma.

Pri Krki je imelo šest igralcev dvomestno število točk. Najbolj je bil razpoložen Marc Garcia, ki je odigral najboljšo partijo v novomeškem dresu. V slabih 23 minutah na parketu je dosegel 19 točk (trojke 3:5). Po 13 točk sta dodala Mirtić (met 5:5, 4 skoke, 3 podaje) ter Miha Cerkvenik.

Krka bo v šestem krogu 26. oktobra gostovala pri vodilnem Partizanu, naslednja tekma doma pa jo čaka 2. novembra z Zadrom.

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 600, sodniki: Belošević, Ćalić (oba Srbija), Stojančević (BiH).
* Krka: Mirtić 13 (3:4), Bačvić 10 (3:3), Garcia 19 (4:5), Persons 7 (2:3), Jurković 9, Špan 6, Cerkvenik 13 (2:2), Skeens 10 (2:2), Klobučar 10 (1:1).
* Studentski centar: Neal 19 (4:4), Pavlićević 3, Anđušić (0:2), Hadžibegović 6, Vučeljić 7 (3:3), Nikolić 21 (3:4), Drobnjak 13 (2:2), Bogavac 12 (2:2), Mirković 10 (2:4).
* Prosti meti: Krka 17:20, Studentski centar 16:21.
* Met za tri točke: Krka 12:27 (Garcia 3, Klobučar 3, Špan 2, Bačvić, Persons, Jurković, Cerkvenik), Studentski centar 7:22 (Neal 3, Mirković 2, Drobnjak, Pavličević).
* Osebne napake: Krka 22, Studentski centar 20.