Oblačno Humidity: 90%

Košarkarji Term Olimia Podčetrtka so izgubili s Kansai Heliosom z 72:77

Košarkarji Term Olimia Podčetrtka so doma na drugi tekmi četrtfinala lige Nova KBM izgubili s Kansai Heliosom z 72:77 (14:15, 35:41, 52:65). Domžalčani so na prvi tekmi 3. maja doma slavil s 100:86 in se z 2:0 v zmagah uvrstili v polfinale, njihov tekmec bo novomeška Krka.

Domžalčani so na prvi tekmi po izenačenem prvem polčasu v nadaljevanju tekme brez večjih težav pred svojimi gledalci prišli do prve zmage v četrtfinalu, na drugi tekmi pa jih je čakala negotova končnica.

Tudi na drugi tekmi je bil prvi polčas zelo izenačen, v njem pa se je izkazal zlasti Igor Struger. Za gostitelje je v prvih dveh četrtinah dosegel 10 točk in osem skokov, imel pa je še eno blokado. Kapetan Simo Atanacković je dodal osem točk. Dve več je imel Žiga Daneu kot tedaj prvi strelec pri gostih, ki so drugi polčas začeli s prednostjo šestih točk.

Domači so po dveh minutah tretje četrtine zaostajali za 11 točk, s trojko je kapetan Blaž Mahkovic povišal prednost svoje ekipe na 47:36. Struger je sredi tega dela z dvema polaganjema znižal zaostanek na štiri točke. A ni dolgo minilo, pa so gostje vnovič prišli do dvomestne prednosti in pred zadnjo četrtino je bilo 13 točk razlike.

Ko je že kazalo na drugo gladko zmago v nizu Heliosa, pa so domači znižali na 66:68, ko je Domen Bratož pet minut in pol pred koncem zadel za delni izid 14:3. V nadaljevanju je Bratož najprej znova z dvema točkama in trojko povedel domače v vodstvo z 71:70 slabe štiri minute pred koncem. Igralcem Podčetrtka v zaključku met ni več šel od rok, v zadnjo minuto, polno napak na obeh straneh, so stopili z zaostankom treh točk. Prednost je uspelo gostom zadržati do zaključka dvoboja.

Struger je bil s 23 točkami in 15 skoki najboljši igralec tekme, za domače je 14 točk, pet podaj in štiri skoke dodal Bratož. Za zmagovite goste je Mahkovic nanizal 17 točk in osem skokov, Daneu 14 točk in štiri ukradene žoge, Atanacković pa 13 točk in štiri skoke.

* Dvorana Podčetrtek, gledalcev 1100, sodniki: Grbić in Javor (oba Ljubljana), Lapanović (Novo mesto).
* Terme Olimia Podčetrtek: Švigelj 7 (4:5), Struger 23 (3:8), Bratož 14 (1:2), Atanacković 13 (4:6), Škorjanc 9 (2:4), Vukotić 2, Livadić 4.
* Kansai Helios: Bernard 7 (2:4), Nemanič 10 (1:1), Copot 6, Mahkovic 17 (4:7), Daneu 14, Blomgern 10 (2:2), Sirc 10 (2:4), Zemljič 3.
* Prosti meti: Terme Olimia Podčetrtek 14:25, Kansai Helios 11:18.
* Met za tri točke: Terme Olimia Podčetrtek 8:30 (Atanacković in Bratož po 3, Švigelj in Škorjanc po 1), Kansai Helios 14:26 (Nemanič in Mahkovic po 3, Copot 4 in Blomgren po 2, Bernard in Zemljič po 1).
* Osebne napake: Terme Olimia Podčetrtek 23, Kansai Helios 20.
* Pet osebnih: Bratož in Švigelj (40.)/Nemanič (37.), Sirc (36.).