Oblačno Humidity: 92%
12°C

Košarkarji Term Olimia so premagali ECE Triglav s 87:70

Košarkarji Term Olimia so prekinil niz štirih porazov in zabeležili šele drugi par točk v ligi Nova KBM. Na gostovanju v Kranju so premagali ECE Triglav, ki je vpisal četrto zaporedno ničlo in padel na izkupiček 2-6.

Gostje iz Podčetrtka so bili od prve minute dalje osredotočeni na zmago in so že v prvem polčasu (najvišja razlika + 15) naredili velik korak k zmagi.

Neustavljiva sta bila Aleksander Stoimenov in Jure Pelko. V prvem delu sta skupaj dosegla 31 od 45 točk gostov, na koncu pa zbrala več kot polovico vseh točk Term Olimia.

Stoimenov je ob metu iz igre 10:12 dosegel 26 točk (trojke 4:5) in imel devet podaj, Pelko pa je zadel pet trojk iz devetih poskusov (18 točk) ter zbral še po sedem skokov in podaj. Glede na to, da se jima je v drugem polčasu s stoodstotnim metom (8:8, 16 točk, 7 skokov) pridružil še Igor Struger, Kranjčani niso imeli nobenih možnosti za preobrat.

V naslednjem krogu 25. novembra bo ECE Triglav gostoval v Rogaški Slatini, Terme Olimia pa bodo gostile Ilirijo.

* Dvorana Planina, gledalcev 300, sodniki: Špendl (Limbuš), E. Javor (Ljubljana), Smolej (Novo mesto).
* ECE Triglav Kranj: Dornik 11 (0:1), Čabrilo 10 (1:1), Maček 6 (1:2), Šikanić 11 (4:4), Babšek Vrečko 2, Sanabor 2 (2:2), Perko 2, Petkovski 2, Urbiha 15 (4:5), Flerin 9 (1:2).
* Terme Olimia Podčetrtek: Pelko 18 (3:3), Vukotić 5 (2:2), Stoimenov 26 (2:3), Struger 16, Malone 12 (3:6), Atanacković 6 (2:3), Livadić 4 (0:1).
* Prosti meti: ECE Triglav 13:17, Terme Olimia 12:18.
* Met za tri točke: ECE Triglav 7:30 (Urbiha 3, Dornik, Čabrilo, Maček, Šikanić), Terme Olimia 11:21 (Pelko 5, Stoimenov 4, Malone, Vukotić).
* Osebne napake: ECE Triglav 16, Terme Olimia 21.
* Pet osebnih: Pelko (39.).