11°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Krka v zaostali tekmi do druge zmage

Odbojkarji novomeške Krke so v zaostali tekmi 4. kroga 1. DOL Sportklub za moške premagali Hišo na kolesih Triglav s 3:0 (21, 17, 18).

Novomeščani so prišli do druge zmage v sezoni, na domačem parketu pa danes proti Triglavu niso imeli pretiranega dela in tekmeca hitro odpravili v treh nizih. Hiša na Kolesih Triglav po današnjem porazu ostaja pri štirih zmagah, zabeležila pa je peti poraz.

Še najbolj izenačen je bil uvodni niz, kjer so gostje prišli do 21 točk. A domači so bili tisti, ki so veliko bolje začeli in povedli s 6:1. Gostje so se nekoliko še približali na 8:11, a so Novomeščani narekovali ritem in do konca pripeljali prvi niz.

Tudi v drugem nizu so domači odbojkarji kmalu prevzeli pobudo, po treh zaporednih točkah so povedli 6:3, nato so jih kasneje nanizali še pet v nizu za 11:4, tudi do konca tega niza prednosti niso več zapravili. V zadnjem ni bilo nič drugače, po dveh asih Mihe Bregarja je Krka povedla s 7:4, nato pa tudi z 10:5 in 13:7. Podobno kot v prejšnjih dveh je tudi v zadnjem nizu Triglav nato lovil tekmeca, a je Krka še enkrat niz varno pripeljala do konca.

V 10. krogu Krka odhaja na gostovanje k zadnjemu Alpacem Kanalu, Hiša na kolesih Triglav pa k drugouvrščenemu ACH Volleyju.

* ŠD Marof, gledalcev 200, sodnika: Jovanovič, Goznik.
* Krka: Jarvis, G. Erpič, Kosmina 13 (1 as, 1 bloka), Bregar 15 (2 asa), Verdinek, Kožar 3 (2 asa, 1 blok), Pulko, U. Erpič 4 (1 as, 3 bloki), Lindič 2 (1 blok), Kern, Rojnik 15 (2 asa, 1 blok), Jakše.
* Hiša na kolesih Triglav: Andovski, Nanut 3 (1 as), Peruničić 9 (1 blok), Tučen 3 (3 bloki), Fajfar, Snedec 3 (3 bloki), Šikanič 2, Mali, Adžović, Jovović 8 (1 as), Zalokar, Jančič 1.